Skip to content

4 Baily Bunions Pl Unit 5

Vernon, NJ 07462

Built 1996

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Dec 1, 2022

Property Information

Block526
Lot261
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionSKY END LO 2LEV
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
54%
Improvement Value:$126,100
46%
Total Assessment$276,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,083+8.0%
2024$5,635+0.4%
2023$5,613+10.6%
2022$5,077+5.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$235,000
Sq Ft1,820DeedBook 3658, Page 240Recorded12/6/2022

Property Built

Built

Year Built: 1996