Skip to content

2 Wack Wack Ct Unit 7

Vernon, NJ 07462

Built 1987

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Feb 28, 2024

Property Information

Block526
Lot31
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionSKY LO END
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
55%
Improvement Value:$120,500
45%
Total Assessment$270,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,193+8.3%
2024$5,718+4.6%
2023$5,466+6.4%
2022$5,136+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000
Sq Ft1,820DeedBook 10300, Page 1115Recorded3/11/2024

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 3293, Page 800

Property Built

Built

Year Built: 1987