Skip to content

1 Jackson Hole Unit 4

Vernon, NJ 07462

Built 1983

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 26, 2022

Property Information

Block528
Lot28
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page19M

Building Details

Building Class35
DescriptionEFF UP IN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage691
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,000
58%
Improvement Value:$61,300
42%
Total Assessment$146,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,193+14.8%
2024$2,782+25.7%
2023$2,213+8.8%
2022$2,035-12.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$111,000
Sq Ft691DeedBook 3607, Page 294Recorded9/27/2021

Property Sale

Sale
$40,500
DeedBook 3380, Page 300

Property Built

Built

Year Built: 1983