Skip to content

2 Jackson Hole Unit 3

Vernon, NJ 07462

Built 1983

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Sep 18, 2020

Property Information

Block528
Lot45
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page19M

Building Details

Building Class35
DescriptionOLD WOOD LO IN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage540
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,000
68%
Improvement Value:$51,800
32%
Total Assessment$161,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,736+6.5%
2024$2,570+26.8%
2023$2,027+31.6%
2022$1,540-21.9%
Property History

Property Sale

Sale
$65,000

From: FARERI-WIEBEL, MICHELLE

To: FONTANA, GREGORY A

Sq Ft540DeedBook 3571, Page 256Recorded11/3/2020

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 3220, Page 666

Property Built

Built

Year Built: 1983