Skip to content

3 Beaver Creek Dr Unit 4

Vernon, NJ 07462

Built 1986

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jun 10, 2019

Property Information

Block529
Lot126
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionWOOD UP IN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage842
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
62%
Improvement Value:$77,500
38%
Total Assessment$202,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,284+4.2%
2024$4,110+25.4%
2023$3,278+10.9%
2022$2,955-4.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$121,000

From: NATOLI, ERIN

To: TODD, WILLIAM C SR

Sq Ft842DeedBook 3513, Page 215Recorded4/4/2019

Property Sale

Sale
$116,000
DeedBook 3302, Page 57

Property Built

Built

Year Built: 1986