Skip to content

13 Great Gorge Dr Unit 9

Vernon, NJ 07462

Built 1984

Last Sale Price
$48,500
Last Sale Date
Jul 15, 1994

Property Information

Block529
Lot161
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionPANORAMA LO END
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage748
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
70%
Improvement Value:$58,300
30%
Total Assessment$193,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,548+20.5%
2024$3,775+26.3%
2023$2,989+8.8%
2022$2,748+8.4%
Property History

Property Sale

Sale
$48,500
DeedBook 2017, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1984