Skip to content

11 Great Gorge Dr Unit 3

Vernon, NJ 07462

Built 1986

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
Aug 28, 2006

Property Information

Block529
Lot165
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionWOOD LO IN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage648
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,000
63%
Improvement Value:$56,800
37%
Total Assessment$153,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,334+9.6%
2024$3,042+39.2%
2023$2,184+0.3%
2022$2,178+7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$129,000
DeedBook 3072, Page 130

Property Built

Built

Year Built: 1986