Skip to content

11 Great Gorge Dr Unit 6

Vernon, NJ 07462

Built 1986

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Oct 26, 2023

Property Information

Block529
Lot166
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionWOOD UP IN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage842
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
63%
Improvement Value:$73,900
37%
Total Assessment$198,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,181+3.4%
2024$4,042+25.0%
2023$3,234+12.6%
2022$2,873+13.3%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
Sq Ft842DeedBook 10923, Page 921Recorded1/25/2024

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 3331, Page 857

Property Built

Built

Year Built: 1986