Skip to content

2 Gunstock Ct Unit 3

Vernon, NJ 07462

Built 1987

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Mar 6, 2017

Property Information

Block530
Lot95
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionS WOOD LO IN SL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage684
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,000
62%
Improvement Value:$58,400
38%
Total Assessment$152,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,737+33.4%
2024$2,800+22.4%
2023$2,288+1.4%
2022$2,257-5.8%
Property History

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 3422, Page 620

Property Built

Built

Year Built: 1987