Skip to content

258 Rudetown Road

Hamburg, NJ 07419

Vacant Land

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Oct 8, 2020

Property Information

Block608
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$39,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,084+9.2%
2024$993-18.4%
2023$1,216+0.4%
2022$1,211+12.8%
Property History

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 3571, Page 893

Property Sale

Sale
$116,000
DeedBook 2372, Page 97