Skip to content

236 Rt 515

Stockholm, NJ 07460

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 1995

Property Information

Block610
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class17
Description1 1/2S FW S 2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,624
Acreage3.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,800
48%
Improvement Value:$208,400
52%
Total Assessment$399,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,929+4.9%
2024$8,510-8.6%
2023$9,313+1.1%
2022$9,215-4.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983