Skip to content

8 Cherry Tree Ln

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1971

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 3, 2007

Property Information

Block67
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10B

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,102
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$199,800
53%
Improvement Value:$178,500
47%
Total Assessment$378,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,478+5.7%
2024$8,018+3.6%
2023$7,741+3.1%
2022$7,509+9.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971