Skip to content

6 Lakeshore Dr E

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 16, 2011

Property Information

Block75
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10A

Building Details

Building Class17
Description1S FV R 1BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,472
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$193,800
43%
Improvement Value:$259,000
57%
Total Assessment$452,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,125+3.7%
2024$9,760-2.6%
2023$10,017+4.8%
2022$9,559+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990