Skip to content

22 Lakeshore Dr E

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1970

Last Sale Price
$143,000
Last Sale Date
Jun 8, 2000

Property Information

Block76
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10A

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,040
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,300
68%
Improvement Value:$94,400
32%
Total Assessment$291,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,547+9.0%
2024$6,005+6.4%
2023$5,642+4.3%
2022$5,409+9.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$143,000
DeedBook 2466, Page 285

Property Built

Built

Year Built: 1970