Skip to content

37 Jordan Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Vacant Land

Last Sale Price
$3,850
Last Sale Date
Dec 20, 2021

Property Information

Block98
Lot10
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10F

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$671-41.7%
2024$1,151-18.5%
2023$1,412+40.6%
2020$1,004+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$3,850
DeedBook 3628, Page 624Recorded3/30/2022