Skip to content

Rt 284

Sussex, NJ 07461

Built 1930

Last Sale Date
Dec 21, 2017

Property Information

Block2
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description1 SF
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$70,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,067+1.4%
2024$2,038+1.8%
2023$2,003+3.4%
2022$1,937+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930