Skip to content

80 Neepaulin Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1962

Last Sale Date
Dec 21, 2017

Property Information

Block84
Lot14
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityWantage Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
Description1 SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,311
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,500
21%
Improvement Value:$165,100
79%
Total Assessment$208,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,910+1.5%
2024$5,824+1.9%
2023$5,718+3.6%
2022$5,522+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962