Skip to content

123-125 Elm St

Elizabeth, NJ 07208

Built 2011

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Jul 27, 2009

Property Information

Block166
Lot32
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description2 FAMILY
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage4,224
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$205,700
22%
Improvement Value:$730,100
78%
Total Assessment$935,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,005-7.6%
2024$19,487+2.8%
2023$18,959
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 5781, Page 577