Skip to content

726 Eugenia Pl

Elizabeth, NJ 07202

Built 1918

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 2016

Property Information

Block448
Lot23
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 FAMILY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,252
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,300
46%
Improvement Value:$191,000
54%
Total Assessment$351,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,759+3.9%
2024$6,506+2.8%
2023$6,330
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1918