Skip to content

18-22 Donald Pl

Elizabeth, NJ 07208

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2023

Property Information

Block72
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityElizabeth City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2 FAMILY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,724
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,200
49%
Improvement Value:$245,700
51%
Total Assessment$485,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,349-31.3%
2024$13,609+2.8%
2023$13,241
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910