Skip to content

1100 Lincoln St

Linden, NJ 07036

Built 1997

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block104
Lot7
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityLinden City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class---
DescriptionPAVING FENCING
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,000
93%
Improvement Value:$18,300
7%
Total Assessment$260,300

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1997