Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
St Georges Ave
Rahway, NJ 07065
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2012
Property Information
Block103
Lot13
Sq Footage---
Acreage0.23
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$132,600
87%
Improvement Value:$20,300
13%
Total Assessment$152,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,562 | +3.1% |
| 2024 | $11,209 | +3.5% |
| 2023 | $10,825 | +0.8% |
| 2022 | $10,741 | +2.7% |
Property History
No events match the selected filters.