Skip to content

1151 Elm Terr

Rahway, NJ 07065

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2023

Property Information

Block121
Lot35
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,305
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,400
49%
Improvement Value:$78,200
51%
Total Assessment$152,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,300+3.2%
2024$10,944+3.2%
2023$10,607+0.4%
2022$10,568+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951