Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
998-1100 St Georges Ave
Rahway, NJ 07065
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 11, 1998
Property Information
Block140
Lot2
Zoning---
Sq Footage1
Acreage0.8
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,273,800
42%
Improvement Value:$1,729,900
58%
Total Assessment$3,003,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $227,140 | +3.2% |
| 2024 | $220,201 | +3.5% |
| 2023 | $212,662 | +0.8% |
| 2022 | $211,010 | +2.7% |
Property History
No events match the selected filters.