Skip to content

367 St Georges Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1950
Commercial

Last Sale Price
$545,000
Last Sale Date
Oct 28, 2009

Property Information

Block14
Lot1

Sq Footage---
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,300
63%
Improvement Value:$67,400
37%
Total Assessment$182,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,816+3.2%
2024$13,394+3.5%
2023$12,935+0.8%
2022$12,835+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$545,000
DeedBook 5787, Page 446

Property Sale

Sale
$775,000
DeedBook 5482, Page 230

Property Sale

Sale
$450,000
DeedBook 3634, Page 426

Property Sale

Sale
$42,000
DeedBook 3278, Page 144

Property Built

Built

Year Built: 1950