Skip to content

964 Stacy Pl

Rahway, NJ 07065

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 3, 2020

Property Information

Block253
Lot22
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,500
47%
Improvement Value:$82,600
53%
Total Assessment$156,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,559+3.2%
2024$11,195+3.2%
2023$10,851+0.4%
2022$10,810+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960