Skip to content

1677 Bridge St

Rahway, NJ 07065

Built 1964
Commercial

Last Sale Price
$758,000
Last Sale Date
Sep 18, 2024

Property Information

Block322
Lot11

Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,800
42%
Improvement Value:$130,000
58%
Total Assessment$224,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,999+3.1%
2024$16,480+3.5%
2023$15,916+0.8%
2022$15,792+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$758,000
DeedBook 6558, Page 2267Recorded10/1/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1964