Skip to content

964 Randolph Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1965

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Oct 29, 2010

Property Information

Block348
Lot15
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2A-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,800
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,600
25%
Improvement Value:$106,700
75%
Total Assessment$142,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,537+3.2%
2024$10,206+3.2%
2023$9,891+0.4%
2022$9,854+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 5842, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 1965