Skip to content

1263 Clark St

Rahway, NJ 07065

Built 1964

Last Sale Price
$198,000
Last Sale Date
Aug 21, 2015

Property Information

Block348
Lot27
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF&2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,305
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
38%
Improvement Value:$76,800
62%
Total Assessment$123,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,903+3.3%
2024$8,615+3.3%
2023$8,341+0.4%
2022$8,309+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$198,000

From:

To:

Sq Ft1,305DeedBook 6086, Page 503Recorded10/21/2015

Property Built

Built

Year Built: 1964