Skip to content

Grove St

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$2,141
Last Sale Date
Jan 25, 1982

Property Information

Block34
Lot4

Zoning---
Sq Footage2,141
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$318+3.1%
2024$308+3.2%
2023$299+0.4%
2022$298+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$2,141
DeedBook 3278, Page 378