Skip to content

663 St Georges Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1957

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Sep 1, 2020

Property Information

Block68
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
29%
Improvement Value:$94,400
71%
Total Assessment$133,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,893+3.2%
2024$9,582+3.2%
2023$9,287+33.3%
2022$6,967+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

From:

To:

Sq Ft1,344DeedBook 6384, Page 2436Recorded10/5/2020

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 5518, Page 471

Property Built

Built

Year Built: 1957