Skip to content

680 Bryant St

Rahway, NJ 07065

Built 1945

Last Sale Price
$394,500
Last Sale Date
Nov 4, 2005

Property Information

Block72
Lot1
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionB&2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,002
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,200
36%
Improvement Value:$92,800
64%
Total Assessment$145,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,737+3.2%
2024$10,399+3.2%
2023$10,079+0.4%
2022$10,041+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$394,500
DeedBook 5544, Page 184

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 5059, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1945