Skip to content

652 Bryant St

Rahway, NJ 07065

Built 1930

Last Sale Price
$412,500
Last Sale Date
Sep 28, 2007

Property Information

Block72
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionF&2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,796
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,200
33%
Improvement Value:$107,900
67%
Total Assessment$160,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,855+3.2%
2024$11,482+3.2%
2023$11,129+0.4%
2022$11,087+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$412,500
DeedBook 5678, Page 474

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 3553, Page 751

Property Built

Built

Year Built: 1930