Skip to content

133 Coddington St

Rahway, NJ 07065

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 2012

Property Information

Block78
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2A-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,112
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,200
36%
Improvement Value:$96,700
64%
Total Assessment$151,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,248+3.2%
2024$10,894+3.2%
2023$10,559+0.4%
2022$10,519+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$51,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1930