Skip to content

St Georges Ave

Rahway, NJ 07065

Vacant Land

Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Mar 12, 1998

Property Information

Block7
Lot2

Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$71,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,302+3.2%
2024$5,135+3.2%
2023$4,977+0.4%
2022$4,958+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$800,000
DeedBook 4640, Page 9

Property Sale

Sale
$167,500
DeedBook 4557, Page 118