Skip to content

32 Maple Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1986
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 7, 1987

Property Information

Block84
Lot17
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description6A-F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
18%
Improvement Value:$219,500
82%
Total Assessment$267,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,228+3.1%
2024$19,610+3.5%
2023$18,939+0.8%
2022$18,792+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986