Skip to content

10 Rhoda Terrace

Roselle Park, NJ 07204

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 30, 2003

Property Information

Block1017
Lot29
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,665
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,900
50%
Improvement Value:$137,700
50%
Total Assessment$275,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,184+2.5%
2024$11,884+4.8%
2023$11,338+0.7%
2022$11,261+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$170,000

From:

To:

DeedBook 5204, Page 235NU CodeFamily (1)Recorded12/3/2001

Property Built

Built

Year Built: 1940