Skip to content

515 Webster Ave W

Roselle Park, NJ 07204

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2011

Property Information

Block121
Lot16
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,227
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,500
53%
Improvement Value:$113,200
47%
Total Assessment$239,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,597+2.5%
2024$10,336+4.8%
2023$9,861+0.7%
2022$9,794+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$155,000
DeedBook 3986, Page 249

Property Built

Built

Year Built: 1950