Skip to content

410 Seaton Ave

Roselle Park, NJ 07204

Vacant Land

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
Jan 30, 1996

Property Information

Block210
Lot10
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$818+2.5%
2024$798+4.8%
2023$761+0.7%
2022$756+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$124,000
DeedBook 4343, Page 243