Skip to content

261 Webster Ave W

Roselle Park, NJ 07204

Built 1955

Last Sale Date
Dec 12, 2015

Property Information

Block423
Lot22
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SF1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,459
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,800
47%
Improvement Value:$134,600
53%
Total Assessment$253,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,203+2.5%
2024$10,927+4.8%
2023$10,425+0.7%
2022$10,354+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955