Skip to content

23 Westfield Ave E

Roselle Park, NJ 07204

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 30, 2012

Property Information

Block910
Lot7
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SF2UG1SCB3UNIT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage3,224
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,600
30%
Improvement Value:$288,400
70%
Total Assessment$412,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,215+2.5%
2024$17,765+4.8%
2023$16,950+0.7%
2022$16,834+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 4748, Page 40