Skip to content

533 Stratford Rd

Union, NJ 07083

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 13, 2006

Property Information

Block2603
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1 1/2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,300
44%
Improvement Value:$25,900
56%
Total Assessment$46,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,076+3.2%
2024$9,761+6.3%
2023$9,179+2.1%
2022$8,991+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948