Skip to content

157 Renner Ave

Union, NJ 07083

Built 1928

Last Sale Date
Jul 26, 1984

Property Information

Block2610
Lot18
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1 1/2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,000
36%
Improvement Value:$25,400
64%
Total Assessment$39,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,806+3.1%
2024$8,538+6.2%
2023$8,041+2.0%
2022$7,881+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3372, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1928