Skip to content

2333 Route 22,West

Union, NJ 07083

Industrial

Last Sale Price
$3,500,000
Last Sale Date
Dec 17, 2004

Property Information

Block3209
Lot1
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCB1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$249,000
38%
Improvement Value:$401,000
62%
Total Assessment$650,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$145,282+3.1%
2024$140,849+6.2%
2023$132,659+2.0%
2022$130,013+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$3,500,000
DeedBook 5478, Page 927