Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
655 Rahway Ave
Union, NJ 07083
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 7, 2003
Property Information
Block3702
Lot8
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionM&S1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.05
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$174,200
30%
Improvement Value:$400,800
70%
Total Assessment$575,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $128,518 | +3.1% |
| 2024 | $124,597 | +6.2% |
| 2023 | $117,352 | +2.0% |
| 2022 | $115,012 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.