Skip to content

2565 Route 22,West

Union, NJ 07083

Last Sale Date
May 25, 1984

Property Information

Block3402
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionB1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
27%
Improvement Value:$339,100
73%
Total Assessment$464,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$103,731+3.1%
2024$100,566+6.2%
2023$94,718+2.0%
2022$92,829+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3363, Page 212