Skip to content

2462 Terrill Rd

Union, NJ 07083

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 2, 2012

Property Information

Block3901
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,800
37%
Improvement Value:$35,400
63%
Total Assessment$56,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,561+3.1%
2024$12,178+6.2%
2023$11,470+2.0%
2022$11,241+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$227,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Sale

Sale
$68,900
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1961