Skip to content

2346 Laurana RdUnion, NJ 07083

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 29, 2023

Property Information

Block3913
Lot57
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,408
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
43%
Improvement Value:$26,500
57%
Total Assessment$46,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,393+3.1%
2024$10,076+6.2%
2023$9,490+2.0%
2022$9,301+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 5035, Page 295

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 3576, Page 100

Property Built

Built

Year Built: 1957