Skip to content

2505 Audrey Terr

Union, NJ 07083

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 23, 2017

Property Information

Block4410
Lot20
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,400
45%
Improvement Value:$26,600
55%
Total Assessment$48,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,728+3.1%
2024$10,401+6.2%
2023$9,796+2.0%
2022$9,601+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$242,500
DeedBook 5252, Page 75

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 3400, Page 996

Property Built

Built

Year Built: 1950