Skip to content

2847 Debra Way

Union, NJ 07083

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 2, 2016

Property Information

Block4601
Lot17
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,400
34%
Improvement Value:$39,100
66%
Total Assessment$59,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,299+3.1%
2024$12,893+6.2%
2023$12,143+2.0%
2022$11,901+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$308,000

From:

To:

DeedBook 5903, Page 618Recorded4/26/2012

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 5146, Page 309

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 3638, Page 601